Poradnia Leczenia Bezdechu Sennego i Chrapania

KOMPLEKSOWA OPIEKA MEDYCZNA

Rozpoznanie - Diagnostyka - Leczenie - Rekonwalescencja

Centrum Medyczne Aurismed prowadzi Pacjenta przez cały cykl terapeutyczny, począwszy od rozpoznania, poprzez badania diagnostyczne, leczenie i niezbędną rehabilitację. Oferujemy lekarzy specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie kliniczne.
W ramach kompleksowej usługi medycznej, Pacjent ma możliwość skorzystania z diagnostyki medycznej, pozwalającej na szybką ocenę charakteru zaburzeń snu. Oferujemy również leczenie operacyjne likwidujące chrapanie i bezdechy w czasie snu u uznanych zarówno w Polsce jak i na świecie lekarzy operatorów tj. Prof. dr hab. n. med. Kazimierz Niemczyk.

OBTURACYJNY BEZDECH SENNY

jest schorzeniem polegającym na wstrzymaniu przepływu powietrza przez drogi oddechowe podczas snu. Powyższe wstrzymanie przepływu powietrza wynika z obturacji górnych dróg oddechowych czyli zapadania się języka i ścian gardła. Cechą charakterystyczną obturacyjnego bezdechu podczas snu jest zachowanie ruchów oddechowych mięśni klatki piersiowej i brzucha – chory próbuje oddychać, ale blokada dróg oddechowych nie pozwala na nabranie powietrza do płuc.

KONSEKWENCJA BEZDECHU SENNEGO

Konsekwencją bezdechu sennego są spadki saturacji krwi, co prowadzi do niedotlenienia mózgu. Powstaje wrażenie duszenia się i osoba chora na bezdech senny budzi się, co powoduje powrót akcji oddechowej. Z reguły wybudzenia są krótkie i nie są uświadamiane przez osobę chorą. Jednakże, pomimo braku świadomych wybudzeń, struktura snu osoby chorej na obturacyjny bezdech podczas snu jest zaburzona. Powoduje to zwiększone zmęczenie i ciągłą senność w czasie dnia. Chrapanie jest elementem bezdechu sennego jednak nie jest z nim tożsame. U osób cierpiących na bezdech senny z reguły występuje chrapanie, ale zależność odwrotna nie jest prawdziwa. Oznacza to, że osoba chrapiąca może, lecz nie musi cierpieć na bezdech podczas snu. Odgłos chrapania jest spowodowany wibracją tkanek miękkich w obrębie podniebienia i gardła, którą powoduje przepływ powietrza.

DIAGNOSTYKA BEZDECHU SENNEGO

polisonnografia-warszawa-specjalista-lekarz-prywatny-aurismed
Polisomnografia (badanie snu)Badanie przesiewowe bezdechu sennego aparatem Watch-Pat 200Zobacz Więcej
prof. dr hab. n. med. Kazimierz NiemczykZobacz

prof. dr hab. n. med. Kazimierz Niemczyk

prof. dr hab. Jarosław WysockiZobacz

prof. dr hab. Jarosław Wysocki

dr n. med. Izabela Łukowska-PopieluchZobacz

dr n. med. Izabela Łukowska-Popieluch

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zostaw wiadomość

Jeśli masz jakieś pytania, bądź chcesz umówić się na wizytę – napisz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu, celem przygotowania oferty przez Aurismed.