OSSIMON LAIOM – laureatem konkursu Inkubator Innowacyjności 2.0.

OSSIMON LAIOM – laureatem konkursu Inkubator Innowacyjności 2.0.

Aparatura medyczna OSSIMON LAIOM opracowana w ramach konsorcjum naukowo przemysłowego przez Dział B+R Aurismed S.A., Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Signovię International Sp. z o. o. została laureatem organizowanego przez WUM konkursu na grant w ramach programu “INKUBATOR INNOWACYJNOŚCI 2.0”.

Poziom gotowości technologicznej OSSIMON LAIOM oceniony został przez recenzentów na 9 punktów  w skali TRL (Technology Readiness Levels).

Zespół badawczy, w skład którego wchodzili pracownicy B+R Aurismed S.A. w ramach badań podstawowych opracował ogólną koncepcję technologii oraz jej przyszłe zastosowanie. Następnie w trakcie badań przemysłowych potwierdzone zostały funkcje nowej technologii po czym zweryfikowano je w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. W trakcie prac rozwojowych zademonstrowany został prototyp urządzenia, a następnie  potwierdzono funkcjonalność technologii w warunkach rzeczywistych. Prace rozwojowe ostatecznie udowodniły, że technologia odnosi zamierzony efekt w warunkach klinicznych.

Produkt będący  wynikiem prac B+R otrzymał nazwę:

OssiMon LAIOM –  Laser ASSR Introoperative Ossiculoplasty Monitoring

Skrócona nazwa handlowa: OssiMon LAIOM  została dostosowana do rynku aparatury medycznej.

Proces wytwarzania:

OssiMon LAIOM – produkcja charakterystyczna dla seryjnego wytwarzania  programu komputerowego

Elektroda – klasyczna produkcja charakterystyczna dla tego typu aparatury

W konkursie na grant w ramach projektu “Inkubator Innowacyjności 2.0” złożono 17 wniosków na łączną kwotę:  1.475.318,14 zł,  do finansowania wyłoniono 11 wniosków na łączną kwotę 740.609,79 zł. 

 

https://ctt.wum.edu.pl/wyniki-konkursu-na-grant-w-ramach-programu-inkubator-innowacyjnosci-2-0

FE_EWT_POZIOM-Kolor
mnisw-logo
Inkubator-Innowacyjnosci-logo
FE_EWT_POZIOM-Kolor