Mikrochirurgia krtani

Usunięcie zmiany w krtani, gardle dolnym
metodą mikroskopową

Zabieg operacyjny

O sposobie postępowania informuje lekarz prowadzący.

NapiszZadzwoń
aurismed-warszawa-opieka-medyczna

Możesz korzystać z naszych usług, korzystając z systemu ratalnego.

Wszystkie zabiegi operacyjne, możesz spłacić w sprzyjających dla Ciebie ratach.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO OPERACJI

Informacja w przygotowaniu

Operacja polega na usunięciu całej masy migdałka. Jest przeprowadzana z użyciem specjalistycznego sprzętu, którym ścina się nadmiar tkanki adenoidalnej. W trakcie zabiegu może dojść do krótkotrwałego krwawienia, które ustępuje samoistnie. Rana po interwencji szybko się goi i z reguły nie wymaga zakładania szwów. Jeśli krwawienie jest szczególnie obfite, można założyć specjalny opatrunek uciskowy. Operacja trwała około 1 godziny.

Ważny jest stan zdrowia. Istotne jest, aby przez dwa tygodnie przed zabiegiem Pacjent był zdrowy. Zaleca się także wykonanie niezbędnych badań zleconych przez lekarza prowadzącego, oraz udać się na konsultację do anestezjologa, który będzie przeprowadzał znieczulenie ogólne. Warto też przygotować się na pytania o ostatnie choroby, o częstotliwość występowania anginy, o alergie, o inne zabiegi, itp. Osoba poddająca zabiegowi operacyjnemu w dzień operacji powinna być na czczo.

  • Jedzenie odpowiednie do wieku dziecka, napoje, zabawki, wygodne ubranie ( dres, piżamę, kapcie),
  • Rzeczy, które umilą rodzicom długie oczekiwanie , wygodne ubranie.
  • Leki przyjmowane dotychczas.
  • Wszystkie wykonane wyniki badań, w przypadku dzieci książeczkę zdrowia.

Po przeprowadzeniu operacji Pacjent może być wypuszczony do domu jeszcze tego samego dnia. Jednak z uwagi na zastosowanie znieczulenia ogólnego może zostać w placówce jeszcze kilka dni na obserwacji. W domowych warunkach ważne jest zastosowanie się do kilku wskazań, które pomogą w gojeniu się rany:

  • Po powrocie do domu zaleca się wypoczynek. Pacjent powinien unikać wysiłku fizycznego. Wskazane jest leżenie z głową na podwyższeniu i wstawanie tylko do toalety.
  • W trakcie gojenia się rany zaleca się stosowanie lekkiej oraz zimnej diety. Przez kilka dni po operacji Pacjent powinien wstrzymać się od spożywania gorących napojów.

Uwaga: Nie można spożywać posiłków tuż po operacji, ponieważ może to wywołać wymioty.

  • Po ok. 7- dniach od wykonania operacji Pacjent powinien zgłosić się do lekarza na kontrolę.

Spożywanie posiłków i przyjmowanie napojów może być utrudnione po operacji. Zaleca się spożywanie dużej ilości płynów. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest woda.

Do jedzenia zaleca się unikać pokarmów ostrych, twardych, kwaśnych, zimnych i gorących. Dieta półpłynna jest bardzo dobrze tolerowana przez pacjentów. Na produkty stałe można przejść po konsultacji z lekarzem

MIEJSCE WYKONYWANEGO ZABIEGU

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO.

kupon-karta-klienta-aurismed-2
kupon-karta-klienta-aurismed

Zostaw wiadomość

Jeśli masz jakieś pytania, bądź chcesz umówić się na wizytę – napisz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu, celem przygotowania oferty przez Aurismed.