Komunikat Centrum Medycznego Aurismed w sprawie epidemii koronawirusa

Szanowni Państwo,

Wobec napływających informacjach o wykryciu kolejnych ognisk koronawirusa w Polsce  bardzo prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 zamieszczonymi na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/nowy-koronawirus-sars-cov-2-zalecenia-2/

Jednocześnie bardzo prosimy naszych  Pacjentów o zachowanie szczególnej ostrożność oraz obserwację swojego organizmu, nawet jeśli nie wyjeżdżali Państwo w ostatnim czasie za granicę oraz  nie mieli Państwo  kontaktu z osobami, których stan wskazywał na chorobę.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy  również o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny tj.:

  • Unikanie uczestniczenia w imprezach masowych oraz zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem.
  • W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.
  • Prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę.
  • Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne w Polsce.

Add Comment