Prof. dr hab. Kazimierz Niemczyk powołany na Prezydenta Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Podstawy Czaszki (ESBS).

Prof. dr hab. Kazimierz Niemczyk powołany na Prezydenta Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Podstawy Czaszki (ESBS).

Mamy zaszczyt poinformować, że podczas 13 – go  Europejskiego Kongresu Chirurgii Podstawy Czaszki prof. dr hab. Kazimierz Niemczyk został powołany na Prezydenta Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Podstawy Czaszki (ESBS).

kazimierz-niemczyk-powolany-na-prezydenta-esbs

Wydarzenie miało miejsce w  Warszawie, w dniach 19-21.04.2018 r. i przewodniczył mu Kazimierz Niemczyk – kierownik Katedry i Kliniki Otolaryngologii WUM.

Przekazanie kierowania ESBS prof. Niemczykowi jest wyrazem uznania dla jego dorobku, a także wysokiego zaangażowania i umiejętności  polskich specjalistów zrzeszonych w PTChPCz.

ESBS jest organizacją zrzeszającą neurochirurgów, otorynolaryngologów, chirurgów szczękowo-twarzowych, radioterapeutów, onkologów, chirurgów rekonstrukcyjnych, neurofizjologów  i innych specjalistów związanych z tą dziedziną. Stowarzyszenie powstało w 1993 r. we Włoszech.  W 1995 roku założono Polskie Towarzystwo Chirurgii Podstawy Czaszki (PTChPCz), które dołączyło do struktur europejskich. Prof. Kazimierz Niemczyk jest członkiem Komitetu Wykonawczego od 2007 roku.

Kongres Chirurgii Podstawy Czaszki jest najważniejszym europejskim spotkaniem specjalistów zajmujących się diagnostyką i leczeniem patologii obejmujących podstawę czaszki. 

Add Comment