Badanie błędnika metodą Testu vHIT
(odruchu - ICS Test)

vhit-warszawa-specjalista-lekarz-prywatny-aurismed

Jedyny obecnie dostępny test, który ocenia funkcjonowanie wszystkich sześciu kanałów półkolistych niezależnie w odpowiedzi na stymulację fizjologiczną, porównywalną do tej, jakiej pacjent doświadcza na co dzień.

Test vHIT jest niezbędny do oceny zaburzeń w obszarze peryferyjnej części narządu przedsionkowego i określenia, w której części nerwu występuje nieprawidłowość oraz czy występuje ona w obszarze kanałów półkolistych.

Badanie odruchu przedsionkowo-ocznego metodą vHIT – dotyczy stymulacji poszczególnych kanałów półkolistych w narządzie równowagi. Polega ono na pomiarze prędkości ruchu głowy i reakcji narządu wzroku na bodziec ruchowy poprzez specjalne okulary. Badanie wykonywane jest w diagnostyce zawrotów głowy i zaburzeń równowagi.

 • wskazana wizyta u lekarza audiologa lub otolaryngologa przed wykonaniem badania w celu badania otoskopowego (sprawdzenie stanu ucha zewnętrznego, błony bębenkowej) oraz ewentualnego oczyszczenia przewodu słuchowego zewnętrznego z woskowiny, która może uniemożliwić prawidłowe przeprowadzenie badania,
 • badanie najlepiej wykonywać, gdy osoba badana jest w okresie bez cech infekcji, przeziębienia, kataru,
 • w celu wykonania prawidłowego opisu i interpretacji badania błędnika (odruchu- ICS Test) wskazane jest dostarczenie aktualnych badań słuchu w dniu badania błędnika (audiometria impedancyjna z odruchami z mięśnia strzemiączkowego oraz audiometria tonalna). Powyższe badania słuchu mogą być wykonane równoczasowo z badaniem błędnika lub w innym miejscu, ale nie później niż 3 miesiące przed wykonaniem badania.
 • należy być na czczo lub nie spożywać pokarmów 3-4 godziny przed badaniem, niewskazana kawa, zwłaszcza z mlekiem – w celu zminimalizowania uczucia nudności w trakcie badania,
 • można pić wodę lub herbatę przed badaniem
 • po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym należy odstawić na 5-7 dni przed badaniem przyjmowane na stałe leki, które mogłyby mieć wpływ na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego (leki nasenne, uspokajające, psychotropowe, neuroleptyki), w przypadku pobierania leków od lekarza psychiatry należy skonsultować się   z lekarzem psychiatrą prowadzącym, który zdecyduje o odstawieniu leków,
 • inne leki, np. na cukrzycę, tarczycę, nadciśnienie tętnicze, Betaserc – można zażywać,
 • należy być bez makijażu (szczególnie bez pomalowanych rzęs),
 • należy być bez szkieł kontaktowych,
 • wskazane jest zgłoszenie się na badanie z osobą towarzyszącą. Po badaniu pacjent nie powinien prowadzić samochodu, ze względu na możliwość wystąpienia zawrotów głowy.

dorośli i dzieci od 16-17 roku życia.

opis badania przesyłany mailowo lub pocztą lub odbiór osobisty po 2 tygodniach od daty badania.

Kiedy wykonać badanie?

Zawroty głowy (vertigo)
Zaburzenia równowagi

lub
zostaw wiadomość

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu, celem przygotowania oferty przez Aurismed.

  Nasz Zespół Specjalistów

  mgr Izabela Pobożny20181213154023

  mgr Izabela Pobożny

  Specjalista audiofonolog
  Pokaż więcej