Audiometria TonalnaMetoda badania słuchu służąca do oceny progu słyszenia. Badanie to pozwala określić rodzaj i głębokość upośledzenia słuchu.
ABR latencje oraz progiBadanie słuchowych potencjałów wywołanych z pnia mózgu – rejestracja czynności bioelektrycznej powstającej na wyższych piętrach drogi słuchowej podczas stymulacji ucha sygnałem akustycznym.
Audiometria ImpedancyjnaPozwala na ocenę stanu ucha środkowego (bezpowietrzności, obecności płynu w jamie bębenkowej) oraz zjawiska wyrównania głośności.
Słuchowe Potencjały Stanu UstalonegoPotencjały te rejestrowane są podobnie jak w metodzie ABR. Różnicą jest bodziec stymulujący oraz wykorzystywanie zjawiska synchroniczności rejestrowanych odpowiedzi.
Audiometria SłownaBadanie stosowane w celu uzupełnienia audiometrii tonalnej. Służy do oceny wydolności socjalnej słuchu, czyli zrozumiałości mowy w życiu codziennym.
Elektrokochleografia (TT-ECochG)Elektrokochleografia transtympanalna jest elektrofizjologicznym, obiektywnym badaniem słuchu, które dostarcza informacji o trzech rodzajach słuchowych potencjałów wywołanych.
Otoemisja AkustycznaNieinwazyjne, obiektywne, łatwe badanie słuchu, pozwalające wykryć niedosłuch odbiorczy pochodzenia ślimakowego.
Badanie błędnika metodą Testu vHITJedyny obecnie dostępny test, który ocenia funkcjonowanie wszystkich sześciu kanałów półkolistych niezależnie w odpowiedzi na stymulację fizjologiczną, porównywalną do tej, jakiej pacjent doświadcza na co dzień.
Endoskopia laryngologicznaBadanie, podczas którego ogląda się jamy nosa, nosogardło, krtań lub uszy za pomocą endoskopu.
USG laryngologiczneBadanie ultrasonograficzne (USG) jest popularną i mającą szerokie zastosowanie w diagnostyce chorób metodą obrazowania wnętrza ciała.
USG ortopedyczneBadanie ultrasonograficzne (USG) jest popularną i mającą szerokie zastosowanie w diagnostyce chorób metodą obrazowania wnętrza ciała.
USG w chirurgii naczyniowej (Doppler)
– aorty i tętnic biodrowych,
– tętnic: szyjnych, kręgowych oraz kończyn,
– żył: szyjnych, podobojczykowych oraz kończyn.