Aparaty Słuchowe

APARATY SŁUCHOWE

W czasach, gdy głośne dźwięki towarzyszą nam na każdym kroku, ochrona słuchu jest szczególnie ważna. Zapewniając wysoką jakość świadczonych usług, począwszy od rozpoznania po leczenie i rehabilitację, w ramach współpracy z Centrum Terapii Słuchu Słuchmed, oferujemy szeroką gamę nowoczesnych aparatów słuchowych oraz innych urządzeń pomagających naszym pacjentom w lepszym słyszeniu.

Miniaturowe, zaawansowane technologicznie urządzenia zapewniają komfortowe słyszenie, a także pozwalają uwzględnić indywidualne preferencje słuchowe każdego pacjenta.

Innowacyjne aparaty słuchowe są znakomitym rozwiązaniem w przypadku obustronnych niedosłuchów- wykorzystują techniki i funkcje umożliwiające współpracę obojga uszu. Pozwalają one na lokalizowanie źródła dźwięku, orientację w przestrzeni i lepsze rozumienie mowy w trudnych warunkach akustycznych (np. na przyjęciu lub podczas spaceru w wietrzny dzień). Słuchanie wymaga mniejszego wysiłku, a rozmowa staje się mniej stresująca. Stymulowanie obojga uszu zapobiega również deprywacji słuchowej w uchu nieaparatowanym.

Swoim pacjentom oferujemy najwyższej klasy specjalistów w obszarze diagnostyki audiologicznej, laryngologicznej, foniatrycznej oraz wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny do badań słuchu.

SŁUCH DZIECI- POMOC DLA UCZNIÓW (eduMic)

Dzisiejsze sale lekcyjne to wnętrza pełne wyzwań dla dzieci z ubytkiem słuchu lub Centralnymi Zaburzeniami Przetwarzania Słuchowego. Różne metody nauczania, układ sal, złożone urządzenia cyfrowe praca w grupach mogą sprawić, że problemy, z którymi obecnie zmagają się nauczyciele, będą jeszcze większe.

Centralne Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego (ang. Auditory Processing Disorder, ADP) rozpoznawane u dzieci z prawidłowym słuchem, znacząco wpływają na umiejętność czytania, pisania, rozwoju mowy oraz kompetencji komunikacyjnych.

Diagnostyka APD polega na wykonaniu badań słuchu oraz specjalistycznych testów behawioralnych. Dziecko ze stwierdzonymi Zaburzeniami Przetwarzania Słuchowego powinno być objęte wieloaspektową terapią. Wskazane jest wdrożenie treningu słuchowego. Dodatkowo, rehabilitacja dzieci z APD odbywa się poprzez stymulację lewopółkulową, za pomocą Systemu FM (takiego jak EduMic) zaordynowanego jednostronnie, na ucho prawe.

EduMic to nowy bezprzewodowy system firmy Oticon, który wspomaga dzieci w środowisku szkolnym. System składa się z noszonego przez dziecko na uchu miniaturowego odbiornika oraz noszonego przez nauczyciela lub terapeutę mikrofonu i nadajnik, co zapewnia lepsze rozumnie mowy. Dzięki EduMic nauczyciele mogą komunikować się ze swoimi uczniami wyraźnie i efektywnie.

OCHRONA SŁUCHU SPORTOWCÓW (SPOTÓW STRZELECKICH), MUZYKÓW.

W czasach gdy głośne dźwięki towarzyszą nam na każdym kroku, ochrona słuchu jest szczególnie ważna. Hałas, na który jesteśmy narażeniu w życiu codziennym, zarówno w pracy jak i w czasie wolnym, może prowadzić do znacznych uszkodzeń słuchu. Dla ochrony słuchu w swojej ofercie mamy ochronniki słuchu oraz wkładki douszne,.

Ochronniki zapewniają skuteczną ochronę słuchu. Zaleca się ich stosowanie m. in. Podczas pracy w hałasie, uprawiania sportów strzeleckich, w trakcie wykonywania niektórych prac w domu w ogrodzie, a także udziału w imprezach muzycznych.

Aby uniknąć niektórych problemów zdrowotnych lub poprawić jakość życia, stosuje się je w celach ułatwiających zasypianie i koncentrację. Wiele osób korzysta także z zakładek i zatyczek, by zapobiec przedostaniu się wody do przewodu słuchowego, uniknąć dyskomfortu podczas lotu samolotem lub uniknąć bólu uszu po koncertach.

BADANIA DIAGNOSTYCZNE

Audiometria-tonalna-2-warszawa-specjalista-lekarz-prywatny-aurismed
Audiometria TonalnaMetoda badania słuchu służąca do oceny progu słyszenia. Badanie to pozwala określić rodzaj i głębokość upośledzenia słuchu.Zobacz Więcej
audiometria impedancyjna-warszawa-specjalista-lekarz-prywatny-aurismed
Audiometria ImpedancyjnaPozwala na ocenę stanu ucha środkowego (bezpowietrzności, obecności płynu w jamie bębenkowej) oraz zjawiska wyrównania głośności.Zobacz Więcej
abr-latencje-i-progi2-w-warszawie
ABR latencje oraz progiBadanie słuchowych potencjałów wywołanych z pnia mózgu – rejestracja czynności bioelektrycznej powstającej na wyższych piętrach drogi słuchowej podczas stymulacji ucha sygnałem akustycznym.Zobacz Więcej
audiometria-slowna
Audiometria SłownaBadanie stosowane w celu uzupełnienia audiometrii tonalnej. Służy do oceny wydolności socjalnej słuchu, czyli zrozumiałości mowy w życiu codziennym.Zobacz Więcej
Słuchowe Potencjały Stanu UstalonegoPotencjały te rejestrowane są podobnie jak w metodzie ABR. Różnicą jest bodziec stymulujący oraz wykorzystywanie zjawiska synchroniczności rejestrowanych odpowiedzi.Zobacz Więcej
otoemisja-akustyczna
Otoemisja AkustycznaNieinwazyjne, obiektywne, łatwe badanie słuchu, pozwalające wykryć niedosłuch odbiorczy pochodzenia ślimakowego.Zobacz Więcej
Dr. n. med. Juliusz PiotrowskiZobacz

Dr. n. med. Juliusz Piotrowski

Dr. n. med. Olimpia Stanisławek- Sut

Dr. n. med. Olimpia Stanisławek-Sut

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zostaw wiadomość

Jeśli masz jakieś pytania, bądź chcesz umówić się na wizytę – napisz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu, celem przygotowania oferty przez Aurismed.