Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Medycyna estetyczna

Starzenie się jest naturalnym procesem, któremu wszyscy podlegamy. Żyjemy jednak w czasach, kiedy, jak nigdy wcześniej, opóźnienie tego procesu jest możliwe. Dzięki poprawie warunków bytowych, osiągnięciom techniki i nauki, wreszcie w wyniku promocji zdrowia i postępów medycyny wydłuża się czas życia. Dbałość o ciało poprzez zdrowy tryb życia, zbilansowaną dietę, aktywność ruchową oraz unikanie szkodliwych nawyków owocuje zachowaniem organizmu w stanie zdrowia.

W dzisiejszych czasach, obok dobrej kondycji fizycznej, cieszymy się również możliwościami zmniejszenia wpływu czasu na nasz wygląd. Nieocenione zasługi oddają w tym zakresie sport i odpowiednie odżywianie, jednak to dzięki medycynie estetycznej możemy zdecydowanie poprawić wygląd skóry, który zmienia się z wiekiem. Dotyczy to szczególnie twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Usługi w zakresie medycyny estetycznej oferowane w Centrum Medycznym Aurismed wykonywane są przy użyciu najbezpieczniejszych i najnowocześniejszych materiałów dostępnych na rynku, a zakres zabiegów medycyny estetycznej obejmuje między innymi:

Mezoterapia

Mezoterapia jest metodą odżywiania skóry i zwiększania jej gęstości poprzez dostarczenie bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Najczęściej stosowana jest w dermatologii i medycynie estetycznej do leczenia i profilaktyki. Pierwszy zabieg mezoterapii igłowej przeprowadził w 1952 roku francuski lekarz Michael Pistor u pacjenta z niedosłyszeniem. Wprawdzie poprawa słuchu nie nastąpiła, zaobserwowano jednak redukcję objawów towarzyszących, takich jak szumy uszne oraz dolegliwości bólowe w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Zachęcony wynikami lekarz oraz jego uczniowie rozwijali stosowanie mezoterapii w leczeniu migreny oraz przewlekłych zespołów bólowych żylaków kończyn dolnych. Od lat sześćdziesiątych XX w. zaczęto wykorzystywać metodę w niektórych dermatozach takich jak: łysienie plackowate, rogowiak kolczystokomórkowy, łuszczyca zwykła.

Wypełniacze

Wypełniacze stosowane w Centrum Medycznym Aurismed należą do grupy najbezpieczniejszych i są aktualnie szeroko stosowane w medycynie estetycznej. Ich działanie opiera się na właściwościach higroskopijnych wysokousieciowanego kwasu hialuronowego, który pochłaniając wodę, zwiększa swoją objętość i wypycha zagłębienie w skórze.

Usuwanie zmarszczek

Botulina jest uznaną i powszechnie stosowaną metodę minimalizowania zmarszczek dzięki wybiórczemu porażeniu płytki nerwowo-motorycznej w mięśniach mimicznych twarzy. Stosowany jest także w leczeniu nadmiernej potliwości oraz asymetrii twarzy w wyniku porażenia nerwu twarzowego.

Zgrzytanie zębami

Zgrzytanie zębami stanowi przykrą dolegliwość, która nierzadko pozostaje nieuświadomiona, a przejawia się poprzez:

  • starcie szkliwa i obniżenie wysokości uzębienia,
  • przerost mięśni żwaczy, policzkowych i skroniowych, co nadaje twarzy kwadratowy kształt,
  • ból ucha w wyniku zaburzeń zwyrodnieniowych stawu skroniowo-żuchwowego.