Wypełniacze

Wypełniacze stosowane w Centrum Medycznym Aurismed należą do grupy najbezpieczniejszych i są aktualnie szeroko stosowane w medycynie estetycznej. Ich działanie opiera się na właściwościach higroskopijnych wysokousieciowanego kwasu hialuronowego, który pochłaniając wodę, zwiększa swoją objętość i wypycha zagłębienie w skórze.

 

W celu uzyskania pożądanych efektów, po zabiegu należy pić duże ilości wody oraz unikać alkoholu, który uaktywniając enzym rozkładający kwas hialuronowy, powoduje jego degradację. W odróżnieniu od kwasu niskousieciowanego, którego używamy w mezoterapii, kwas wysoko usieciowany tworzy depozyty w miejscu podania, pobudza także fibroblasty do produkcji kolagenu i powoduje wzrost gęstości istoty międzykomórkowe skóry właściwej. Dzięki temu, nawet po wchłonięciu depozytu, które następuje w ciągu sześciu do dwunastu miesięcy, wygląd skóry jest bardziej korzystny.

Zabiegi można powtarzać po wchłonięciu preparatu, a wstrzyknięcia wykonuje się w obrębie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki oraz warg. Oprócz dyskretnego powiększenia warg, podanie kwasu hialuronowego poprawia ich sprężystość i nawilżenie, zmniejszając tendencję do wysychania, złuszczania i spierzchnięcia, zwłaszcza w okresie mrozów. Wypełnianie policzków podnosi owal twarzy i zwiększa gęstość skóry poprzez uaktywnienie fibroblastów. Zabieg polega na podaniu depozytu preparatu nad wyrostkiem jarzmowym szczęki. Po podaniu wypełniaczy należy spać na wznak z wysoko ułożoną głową w celu uniknięcia przesunięcia preparatu w obrębie twarzy lub między tkanki dołu skroniowego.

Zabiegi trwają około 20 minut, istnieje możliwość wykonania znieczulenia przewodowego dentystycznego, zwłaszcza przy wypełnianiu ust.